Samoczyszczące się panele – czy to możliwe?

Panele fotowoltaiczne mogą znacząco obniżyć koszty utrzymania nieruchomości. Aby jednak ich działanie było w pełni efektywne i pozwalało na szybki zwrot inwestycji, muszą być one nie tylko w pełni sprawne, ale i czyste. Wielu producentów zapewnia, że panele fotowoltaiczne są samoczyszczące. Z naszego tekstu dowiesz się, czy jest to możliwe.

(więcej…)

Możliwość komentowania Samoczyszczące się panele – czy to możliwe? została wyłączona

Kiedy dokonać pierwszego czyszczenia paneli fotowoltaicznych?

Panele fotowoltaiczne mogą znacząco obniżyć rachunki za prąd, co jest szczególnie istotne w dobie stale rosnących cen. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób prywatnych, firm i instytucji decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. I choć trzeba się liczyć ze sporym kosztem inwestycji, szybko się on zwraca. Aby jednak tak było, panele muszą pracować w pełni efektywnie, co jest możliwe tylko wtedy, kiedy są czyste. Z naszego tekstu dowiesz się, kiedy dokonać pierwszego czyszczenia paneli fotowoltaicznych.

(więcej…)

Możliwość komentowania Kiedy dokonać pierwszego czyszczenia paneli fotowoltaicznych? została wyłączona

Profesjonalna usługa czyszczenia fotowoltaiki czy samodzielna konserwacja – co wybrać?

Aby panele fotowoltaiczne działały zgodnie ze swoimi możliwościami, nie wystarczy jedynie prawidłowy montaż. Bardzo ważne znaczenie mają także kwestie związane z późniejszą eksploatacją. Warto bowiem wiedzieć, że efektywność działania w dużej mierze zależy od tego, czy panele są odpowiednio czyszczone i konserwowane. Dowiedz się, co wybrać – profesjonalną usługę czyszczenia fotowoltaiki czy samodzielną konserwację.

(więcej…)

Możliwość komentowania Profesjonalna usługa czyszczenia fotowoltaiki czy samodzielna konserwacja – co wybrać? została wyłączona

Brudne panele fotowoltaiczne, a efektywność działania

Stale rosnące ceny surowców wykorzystywanych do ogrzewania powodują, że poszukujemy alternatywnych źródeł energii. Z tego powodu korzystanie z odnawialnych źródeł energii z roku na rok staje się coraz popularniejsze. Jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań są panele fotowoltaiczne, pozwalające na pozyskiwanie energii słonecznej. Do ich największych zalet należy efektywność, która wymaga jednak, aby były  czyste. Dowiedz się, jaki wpływ ma brud na działanie instalacji fotowoltaicznych.

(więcej…)

Możliwość komentowania Brudne panele fotowoltaiczne, a efektywność działania została wyłączona

Jaki środek wykorzystać do mycia paneli fotowoltaicznych?

Chociaż panele słoneczne są pokryte specjalną powłoką samoczyszczącą, to okresowe usuwanie poważniejszych zabrudzeń z powierzchni ogniw jest po prostu koniecznością. Zanieczyszczenia, jak m.in. kurz, pył, liście czy ptasie odchody, są bowiem w stanie wpłynąć negatywnie na wydajność instalacji fotowoltaicznej. Jakich preparatów używać jednak w czasie prac porządkowych? Przyglądamy się tej kwestii w niniejszym wpisie.

(więcej…)

Możliwość komentowania Jaki środek wykorzystać do mycia paneli fotowoltaicznych? została wyłączona

O jakiej porze roku i dnia należy przeprowadzić konserwację fotowoltaiki?

Instalacja fotowoltaiczna zapewnia dostęp do zielonej energii, nie wymagając przy tym praktycznie żadnej obsługi ze strony swojego właściciela. Nie oznacza to jednak, że panelom nie należy poświęcać żadnej uwagi! Ten złożony system powinien być regularnie konserwowany, aby mógł działać bezpiecznie i ze swoją pełną wydajnością. O jakiej porze roku należy jednak przeprowadzać prace porządkowe?

(więcej…)

Możliwość komentowania O jakiej porze roku i dnia należy przeprowadzić konserwację fotowoltaiki? została wyłączona

Jak przebiega mycie paneli fotowoltaicznych?

Kluczem do prawidłowej oraz bezawaryjnej pracy paneli słonecznych jest ich okresowa konserwacja. Tylko moduły pozbawione zanieczyszczeń, np. w postaci pyłu czy ptasich odchodów, pozwalają na pełne wykorzystanie potencjału energii słonecznej. W jaki sposób powinno się jednak myć instalację fotowoltaiczną i jak często należy to robić? Odpowiedź na te oraz inne pytania znajdziesz w niniejszym wpisie.

(więcej…)

Możliwość komentowania Jak przebiega mycie paneli fotowoltaicznych? została wyłączona

Jakie korzyści daje mycie paneli fotowoltaicznych?

Jeszcze do niedawna producenci paneli fotowoltaicznych zapewniali, że ich mycie nie jest konieczne – w końcu powierzchnia jest pokryta specjalnymi powłokami samoczyszczącymi. Liczne badania dowiodły jednak, że regularne czyszczenie modułów jest niezbędne do ich prawidłowego funkcjonowania. W niniejszym wpisie przyglądamy się korzyściom, jakie płyną z okresowych prac porządkowych i podpowiadamy, jak często należy je przeprowadzać.

(więcej…)

Możliwość komentowania Jakie korzyści daje mycie paneli fotowoltaicznych? została wyłączona